Diyetisyen Büşra Tezgel

Online Beslenme Danışmanlığı

Online beslenme danışmanlığı, diyetisyenlerin klinik ortamında verdikleri beslenme danışmanlığını, online ortamda vermeleridir.

Online beslenme danışmanlığı, diyetisyenlerin klinik ortamında verdikleri beslenme danışmanlığını, online ortamda vermeleridir. Bu uygulamada diyetisyenler, danışanları ile görüntülü ya da mesaj yoluyla iletişime geçerek uygun beslenme programı hazırlar ve gereken kontrolleri gerçekleştirirler. Online ortamda gerçekleştirilen danışmanlıkta, yalnızca kilo ve vücut ölçümleri danışan tarafından gerçekleştirilir. Bunların takibi ise yine klinik ortamında olduğu gibi diyetisyen tarafından yapılmaktadır.

Online diyet programları hazırlanırken de aynı klinik ortamında olduğu gibi, alanında uzman diyetisyen, danışanın kilo, boy, yaş, cinsiyet gibi durumlarını değerlendirir. Bunun yanında kişinin mevcut bir hastalığının olup olmadığı ve beslenme alışkanlıkları da değerlendirilmelidir. Bazı kişiler son derece sağlıklı beslenmesine rağmen zayıflama aşamasında istediği sonucu alamamaktadır. Bu gibi durumlarda altta yatan sebepler diyetisyenin yönlendirmesi ile araştırılmaktadır.

Diyetisyenlerin oluşturduğu sağlıklı beslenme programları ile istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. Önemli olan mevcut programa bağlı kalmaktır. Belirli aralıklarda sağlanan görüşmeler neticesinde beslenme programında değişiklikler yapılır. Ayrıca kişinin kas ve yağ durumu da değerlendirilir. Seanslar haftada bir veya 10 günde bir gerçekleştirilir.

Online beslenme hakkında bilgi almak için alanında uzman diyetisyenlere başvurmak etkili olacaktır. Süreç hakkında bilgilendirmeniz sağlanacak ve bu sayede beslenme alışkanlıklarınızı değiştirebilmek için adım atmanız kolaylaşacaktır. Online diyet programlarının, klinik ortamında alınan beslenme programlarından hiçbir farkı yoktur. Bu sayede de etkili bir iletişim sağlanarak istenilen kiloya ulaşmak mümkündür.

Randevunu Oluştur

Size en uygun gün ve saat için randevunuzu alabilirsiniz.

Ben Büşra TEZGEL, Samsun’da doğdum. İlkokul ve lise öğrenimimi Samsun’da tamamladım. Küçük yaşlarda her çocuğa sorulan “İlerde ne olmak isterseniz?” sorusuna her zaman sağlık alanında çalışmak cevabını verdim. Lisede diyetisyen olmaya karar verdim ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımı sürdürdüm.

Hayalimdeki mesleğe 2013 yılında  Cyprus İnternational University’de Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazanarak başladım. 2017 yılında diyetisyen unvanı ile mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca çeşitli alanlarda eğitim ve kongrelere katıldım. Alanımda aktif olmaya özen gösterdim.

Stajımı Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde poliklinik, yetişkin –çocuk kliniği ve kurum olmak üzere bir çok bölümde yaptım. 2018 yılında Dyt.Merve Okutgen Diyet Mutfağında çalıştım. Diyet yemeklerinin menü planlaması, kişiye özel kalori hesabı, yemek paketlenmesi, mutfak kontrolleri ve danışan görüşmeleri yaptım.

2019 yılında İlkadım/SAMSUN’da kendi ofisimi açtım. Yüz yüze diyet görüşmelerime başladım. Ayrıca Türkiye ve dünyanın her yerinden danışanlarıma online diyet hizmet vermekteyim.