Merhaba,
Ben Büşra Tezgel.

Ben Büşra TEZGEL, Samsun’da doğdum. İlkokul ve lise öğrenimimi Samsun’da tamamladım. Küçük yaşlarda her çocuğa sorulan “İlerde ne olmak istersiniz?” sorusuna her zaman sağlık alanında çalışmak cevabını verdim. Lisede diyetisyen olmaya karar verdim ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımı sürdürdüm.

Hayalimdeki mesleğe 2013 yılında  Cyprus İnternational University’de Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazanarak başladım.

2017 yılında diyetisyen unvanı ile mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca çeşitli alanlarda eğitim ve kongrelere katıldım. Alanımda aktif olmaya özen gösterdim.

Stajımı Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde poliklinik, yetişkin –çocuk kliniği ve kurum olmak üzere bir çok bölümde yaptım. 2018 yılında Dyt.Merve Okutgen Diyet Mutfağında çalıştım. Diyet yemeklerinin menü planlaması, kişiye özel kalori hesabı, yemek paketlenmesi, mutfak kontrolleri ve danışan görüşmeleri yaptım.


2019 yılında İlkadım/SAMSUN’da kendi ofisimi açtım. Yüz yüze diyet görüşmelerime başladım. Ayrıca Türkiye ve dünyanın her yerinden danışanlarıma online diyet hizmet vermekteyim.


Hedefim şok diyetler, kısa süreli diyetler yerine hayatınız boyunca sürdürebileceğiniz diyet programınızı sizlere ulaştırmak.


Sağlıklı beslenmeyi toplumumuza kazandırmak için de kendimi anne çocuk ve aile beslenmesi üzerine geliştirmeye devam edeceğim. Sağlıklı beslenme alışkanlığı anne karnından itibaren başlıyor. Bu yüzden sağlıklı beslenme alışkanlığını çocuklarda kazandırabilirsek toplum olarak bu farkındalığı oluşturursak toplumca sağlıklı beslenme hedefine ulaşıp hayat standartlarımızı daha ileri düzeye taşıyabiliriz. Bu hedef doğrultusunda aktif olarak çalışmaya devam edeceğim.


Mesleğimi severek yapıyorum, sizlere de sağlıklı beslenmeyi sevdireceğim inanıyorum.

Ofisimden Fotoğraflar